جراحی سانترال لب

لبها یکی از مهمترین اجزاء صورت هستند که زیبایی آنها بعد از زیبایی چشم مورد توجه قرار می گیرند. نقش زیبایی لب در جذابیت ظاهری افراد ( بویژه خانمها) غیر قابل وصف است.

تنوع در شکل، اندازه و حجم لبها بسیار بیشتر از تنوع در سایر قسمتهای دیگر صورت است. با وجودی که چشمها در زیبایی صورت نقش مهمی دارد ولی لبها در جذابیت صورت  نقش موثرتری دارد.

سانترال لب

بالابردن لب فوقانی، همچنین به عنوان کوتاه کردن  فاصله لب بالا تا بینی شناخته شده است، از نظر افراد مختلف متفاوت باشد. فاصله لب بالا تا بینی که بطور قابل توجهی فراتر از این اندازه ها گسترش می یابد، اغلب به شکل غیر طبیعی، طولانی است.

  سانترال لب امکان دارد در خیلی از موارد استفاده شود ولی هدف از این جراحی جوانسازی لب های بالایی افراد است.لب بالا با افزایش سن تغیراتی می کند و این تغییرات به صورت باریک شدن لب بروز می کند. به عبارتی شوی مخاطی کم می شود و همین امر موجب افزایش فاصله بینی با خط بالای لب شده و باعث افزایش سن ظاهری فرد می شود. محل برش و بخیه عمل سانترال لب زیر بینی است که اصطلاحا به این نوع بخیه، بخیه شاخ گاوی گفته می شود.

جراحی سانترال لب دارای محاسن زیر است :

جوانسازی لب

با افزایش سن  احساس می کنید که از طراوت و زیبایی صورتتان کاسته شده؟  یکی از توصیه های ما عمل لیفت سانترال لب است.
هنگامی که عمل سانترال لب انجام می شود، فاصله بینی تا لب کم می شود، زیبایی صورت چند برابر شده و صورت را جوانتر نشان می دهد.  این جراحی برای اشخاصی که فاصله بین لب و بینی شان زیاد شده و سنشان را بیشتر نشان می دهد، بسیار مناسب است. بعد از چشم، لب دومین جزء از صورت است که از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است.

ضخیم سازی لب

از کاربرد های مهم عمل سانترال لب که می توان به آن اشاره کرد، ضخیم کردن مخاط لب و خود لبهاست، به طوری که گویا لبها برجسته شده است. این برجسته سازی فقط در قسمت مرکزی لب انجام می شود و قسمتهای کناری لبهای بالا هیچ تغییری نخواهد کرد. عمل سانترال لب بین افراد جوان طرفدار زیادی دارد و دارای متقاضیان زیادی است. زیرا بیشتر افراد خصوصا جوانان از داشتن لب های باریک راضی نیستند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که جای بخیه های عمل سانترال لب کاملا ترمیم شده و اثری از آن باقی نمیماند.  

هالیوودی کردن لبخند

از دلایل زیبایی صورت بازیگران، لبخند هالیوودی است هالیوودی کردن لبخند به این معناست که لبها به گونه ای باشند که مقداری از دندان ها دیده شود.
در واقع کاری که سانترال لب برای آنها انجام می دهد، این است که لب را به سمت بالا می کشد و باعث نمایش دندانها می شود. هدف نشان دادن دندان های پیشین است و دندان های کناری زیاد دیده نمی شود.

افزایش پروجکشن لب

میزان نمایش لب در زیبایی آن بشدت تاثیرگذار است،  

در برخی از افراد، فک بالا عقب تر از فک پایین است. عمل سانترال لب می تواند به این افراد کمک کند تا پروجکشن لب زیاد شود.
زیاد شدن پروجکشن لب  به میزان نمایش لب گفته می شود و افزایش  پروجکشن  لب  یعنی اینکه میزان نمایش لب را افزایش دهیم.
  کسانی که دارای پروجکشن لب هستند لیفت سانترال لب برایشان اصلا مناسب نیست و تحت هیچ شرایطی به این افراد توصیه نمی شود .  

اصلاح چین افقی بین لب و بینی

افرادی که  هنگام خندیدن دچار چین افقی بین لبشان و بینی می شوند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت سانترال لب هستند. برای حل این مسئله از جراحی سانترال لب استفاده می­شود و البته این نوع جراحی نیازمند این است که دکتر جراح دید سه بعدی داشته باشد. دید زیباشناسی جراح خیلی مهم است،

رفع اسکار زیر بینی

از لیفت سانترال لب می توان برای رفع اسکار نیز استفاده کرد. افرادی که زیر بینی­شان جای زخم و اسکار دارند میتوانند با کمک لیفت سانترال لب، دوباره زیبایی و حس خوب را تجربه کنند.